www.zs.tlumacov.cz
Základní škola Tlumačov

Vánoce ve škole

vydáno: 23.12.2017 | autor: Mgr. Pavlína Kolaříková  |  přečteno: 601x

Čtvrteční dopoledne 21. prosince jsme si zpestřili vánočně laděnými aktvitami i divadelním představením.

Ve čtvrtek ráno se školou rozezněly vánoční koledy, zavoněly perníčky a vánoční punč, a netradičně společně strávený čas ve škole mohl začít.
     Ve školní jídelně bylo připraveno vše ke zdobení perníčků, ochutnávání punče, přípravě slavnostního vánočního stolu a ve třídách přichystána řada zajímavých aktivit. Vedle těchto tradičních činností však došlo k netradičnímu propojení spolupracujících tříd a to tak, aby každá třída I. stupně naa svého průvodce ve třídě II. stupně. 8. třída se tedy ujala prvňáčků, deváťáci spojili síly s druháky, 3. třída spolupracovala s 6. třídou a čtvrťáci se sedmáky. Pozorný čtenář jistě zaznamenal chybějící článek - 5. třídu. Ta si tentokrát pro nás pro všechny přichystala divadelní představení, a tedy čas prvních dvou vyučovacích hodin využila k posledním přípravám, aby se premiéra před žáky i vyučujícími celé školy zdařila.
     A jak vypadala spolupráce malých a velkých? Každá starší třída připravila pod vedením vyučujících program pro svou mladší třídu a náplň hodin byla velmi pestrá. Od vyrábění nejrůznějších děl s vánoční tematikou,přes vědomostní soutěže, AZ kvízy až po ručně zhotovené velké pexeso, to aby si mohla zahrát celá třída:-). A výsledek?  Byl to hotový koncert a úžasná podívaná. Starší žáci se svých úkolů zhostili s velkou zodpovědností a nadšením a celý čas se skutečně věnovali mladším spolužákům, se kterými vytvořili úžasná díla. Pro mladší děti byl zážitek uvítat ve svých třídách starší spolužáky, které jen tu a tam někde zahlédnou, ale více s nimi nemají příležitost přijít do kontaktu. Pro nás vyučující to byl krásný zážitek vidět děti takto spolupracovat a věřím, že i ony si odnesly mnoho pozitivních momentů ze společně prožitých chvil.
     Divadelní představení pak bylo třešinkou na dortu čtvrtečního dopoledne. Výkony dětí pod vedením paní učitelky Samohýlové byly velmi kvalitní a budeme se těšit na podobné další překvapení, které si pro nás připraví.
     Tímto však projekt "malý - velký" nekončí. Rádi bychom na tuto výbornou zkušenost navázali i v dalších společných plánech, protože věříme, že se děti od sebe navzájem mohou mnoho naučit a můžeme tak pozitivně ovlivňovat dobré vztahy a zdravé školní klima.
     Na přiložených fotografiích můžete atmosféru čtvrtečního dopoledne posoudit sami.
                                                        Krásné Vánoce všem!

Vánoční zvyky
Vánoční zvyky

Společné zdobení perníčků
Společné zdobení perníčků

Co si nazdobíme, to si sníme...
Co si nazdobíme, to si sníme...

Prostřeme společně stůl
Prostřeme společně stůl

Prostřený stůl podle čtvťáků
Prostřený stůl podle čtvťáků

Máme si o čem povídat, 2. a 9. třída
Máme si o čem povídat, 2. a 9. třída

3. a 6. třída spojila své síly
3. a 6. třída spojila své síly

Úkoly řešíme společně
Úkoly řešíme společně

Pexeso
Pexeso

Pomůžeš mi? Pomůžu ti.
Pomůžeš mi? Pomůžu ti.

Vánoční punč od našich milých kuchařek
Vánoční punč od našich milých kuchařek

Velcí kluci jsou pro nás velký vzor
Velcí kluci jsou pro nás velký vzor

Práce nám jde od ruky
Práce nám jde od ruky
© Základní škola Tlumačov
ŠkolaOnLine 2004-2018
Základní škola Tlumačov - schéma


Tisk ze stránek www.zs.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
20.10.2018 v 13:48:32,
© Základní škola Tlumačov 2018